► Baza letnia - SolinaWydarzeniaWspomnienie o Edi CUP-ie

Wspomnienie o Edi CUP-ie

18.08.2015 23:00

Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Rzeszowskiego był organizatorem XIII Memoriału Edwarda Sądeckiego „Edi CUP” oraz XI Festiwalu Sportów Wodnych, które odbyły się 14-16 sierpnia na terenie Bazy Żeglarskiej na Wyspie w Polańczyku.
Piątkowy wieczór spędziliśmy przy ognisku, przygrywały nam skrzypce i gitary, towarzyszyły też wspomnienia o Edku Sądeckim i budowie letniej bazy AZS nad Soliną.
Oficjalnemu otwarciu towarzyszyło podniesienie bandery, uczczono również minutą ciszy pamięć „Ediego”. Rozpoczęto regaty windsurfingowe, rozegrano cztery biegi. Dobrą zabawę zapewniły wyścigi SUP-ów, wyścigi Piróg oraz przeciąganie liny pomiędzy dwiema załogami Piróg i regaty kajakowe. Atrakcją dla najmłodszych był zorbing na wodzie. Dla tych co zdecydowali się pozostać na brzegu przygotowano gry i zabawy: bule oraz patowanie. W przerwach między konkurencjami mogliśmy zjeść coś ciepłego z grilla lub bigos. Wspaniałą zabawę wieczorem zapewnił koncert zespołu Portu Przemyśl.
W niedzielę rozegrano mecz piłki wodnej „Wyspa kontra Reszta Świata” zakończony od wieli lat remisem, po którym odbył się bieg memoriałowy Edwarda Sądeckiego w przebraniach. Kolorowe i niepowtarzalne stroje były ogromną dekoracją jeziora solińskiego. W tym roku gościliśmy Krecika, Bawarkę, Elvisa, Piwo, Spidermana, Kocice, Pingwina, Pasera, Marynareczki, Zakonnice, Boksera, Budowniczego, Komandosa, Żółwia, Pirata, Syrenę, były też lata 50-te i Hawaje. Jako ostatnie odbyły się regaty omeg, w których wzięło udział dziewięć załóg. Cztery z nich awansowały do ścisłego finału, w którym wyłoniliśmy zwycięzcę.
Zwieńczeniem weekendu było oficjalne zakończenie z wręczeniem pucharów. Tradycyjne losowanie nagród przyniosło wszystkim uczestnikom jakiś podarunek. Nie byłoby to możliwe bez naszych sponsorów, którym z tego miejsca serdecznie dziękujemy!
Frekwencja gości dopisała w tym roku nadzwyczaj, szacujemy, że w imprezie czynnie uczestniczyło ponad 300 osób. Z nadzieją na jeszcze większą ilość uczestników, zapraszamy w przyszłym roku!

SPONSORZY:
Uniwersytet Rzeszowski, PWSZ Krosno, Województwo Podkarpackie, ZG AZS, Decathlon, FOLPAK, NZOZ Sanomed, Andrzej Sladeczek, Fabryka Reklamy, Multigastro „Tawerna u Michała”, Łomża, VAN PUR, Piekarnia Polańczyk, Bar SMAK Sanok, Bratkówka Odrzykoń, FAN SPORT, Pieczątki w 45 min., Rodzina Ficków, Nauka Jazdy OMEGA Łańcut, HAT-BUD.

Klasyfikacja końcowa wybranych konkurencji:

Windsurfing:
1. Nizioł Łukasz