► Baza letnia - SolinaWydarzeniaPo raz kolejny przyznano certyfikaty żeglarskie na poziomie ZAŁOGANT

Po raz kolejny przyznano certyfikaty żeglarskie na poziomie ZAŁOGANT

16.07.2015 01:35

Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Żeglarstwa HALS powstało z inicjatywy aktywnej grupy instruktorów i trenerów żeglarstwa. Ich wieloletnia praca i doświadczenia, zdobyte w różnych regionach naszego kraju, podczas organizowania szkoleń żeglarskich, doprowadziły do powstania idei stworzenia wspólnej platformy wymiany doświadczeń, określania standardów i integracji środowiska żeglarskiego. Zgodnie z programem szkoleniowym SITZ-HALS, ZAŁOGANT to wykwalifikowany członek załogi śródlądowego jachtu żaglowego, posiadający umiejętność (kompetencje) obsługi stanowisk manewrowych oraz wykonywania innych czynności na śródlądowym jachcie żaglowym, na wodach śródlądowych. Czynności te może wykonywać tylko na polecenie kierującego jachtem i pod jego bezpośrednim nadzorem. Szkolenie prowadzili Jerzy Kulasa (Instruktor w programie SITZ HALS, Instruktor Żeglarstwa PZŻ, egzaminator na kursach na patenty PZŻ), Dagmara Sądecka (Instruktor Żeglarstwa PZŻ, egzaminator na kursach na patenty PZŻ) oraz  Katarzyna Swornóg (Instruktor w programie SITZ HALS, Młodszy Instruktor Żeglarstwa PZŻ). Wszystkim uczestnikom szkolenia gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w zdobywaniu umiejętności i pogłębianiu wiedzy żeglarskiej.