► Baza letnia - SolinaWydarzeniaPo sezonie czas na codzienność

Po sezonie czas na codzienność

11.11.2015 10:05

Żeglarstwo to nasza pasja i hobby, jest z nami na co dzień, nawet po tym jak kończymy szkoły, studia i zaczyna się normalne życie. Codzienność wypełnia praca i obowiązki ale obok, podświadomie czekamy już na czas kiedy złapiemy za cumy i wyjdziemy na wodę.

W tym roku realizowaliśmy nasze pasje żeglarskie wielotorowo i z licznymi sukcesami, a nasza Baza Żeglarska, którą mocno unowocześniamy tętniła życiem niespotykanym od kilku lat. Pojawiała się na niej licznie młodzież i co nas bardzo cieszy, szkoliła się żeglarsko i motorowodnie na kursach patentowych jak i rekreacyjnych. Młodzież akademicka licznie odwiedzała ten piękny zakątek świata w czasie trwania obozów programowych i co ważne wracała po ich zakończeniu w celach odpoczynkowych połączonych z podnoszeniem swoich umiejętności żeglarsko-windsurfingowych. Kuchnia polowa pracowała pełną parą obsługiwana przez liczną grupę „Starszych Panów”, byłych stałych bywalców. Tę grupę ludzi, jeszcze liczniejszą w tym roku można było spotkać w czasie trwania Edi Cup-a i pomimo upływu lat, jak kiedyś bawiącą się tak samo świetnie do rana. Reprezentanci sekcji Żeglarskiej KU AZS UR z powodzeniem startowali w Akademickich Mistrzostwach Polski. Nasi instruktorzy i członkowie sekcji podnosili swoje kwalifikacje i licznie reprezentowali nasze barwy w Pucharze Polski, Mistrzostwach Słowacji, Ogólnopolskich Regatach Architektów i Pucharze Soliny.

Żeglarstwo to często sposób na życie pozwalający nam być aktywnym bez względu na zawód jaki uprawiamy. Tak ważne nabywanie umiejętności od najmłodszych lat a potem ich rozwijanie jest możliwe dzięki ludziom przekazującym swoją wiedzę. Cieszymy się, że nasza Baza Żeglarska jest właśnie takim miejscem gdzie spotykają się już pokolenia i wymieniają swoimi doświadczeniami.
Czas na codzienność ale myślami jesteśmy już w przyszłym solińskim sezonie żeglarskim. Wracajmy szybko…..

<  1 2 3 4 5   >