► Baza letnia - SolinaWydarzeniaXII Memoriał Edwarda Sądeckiego w Windsurfingu "Edi Cup"

XII Memoriał Edwarda Sądeckiego w Windsurfingu "Edi Cup"

21.08.2014 16:52

XII Memoriał Edwarda Sądeckiego (prekursora żeglarstwa deskowego na Podkarpaciu) w Windsurfingu "Edi Cup" oraz X Festiwal Sportów Wodnych za nami.
Impreza, która trwała od 15 do 17 sierpnia 2014 r. odbywa się cyklicznie od kilku lat przy współpracy z Zarządem Głównym Akademickiego Związku Sportowego w Warszawie. Organizowana jest przez Kluby Uczelniane AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego i PWSZ im. S. Pigonia w Krośnie na terenie Studenckiej Bazy Żeglarskiej Wyspa Polańczyk.
Zmaganiom sportowym oprócz rywalizacji towarzyszyło wiele atrakcji, w tym pokaz Teatru Ognia z Rzeszowa oraz koncert przemyskiego zespołu Dusza we Mgle. Gościnnie w Festiwalu uczestniczyła drużyna Mistrza Polski Seniorów w hokeju na lodzie:
Ciarko PBS Bank KH Sanok!

Piątkowy wieczór obfitował w atrakcje związane z duchem kultury marynistycznej. Zebrani mogli integrować się  przy ognisku  śpiewając szanty i opowiadając „morskie opowieści”. W sobotę od wczesnych godzin rannych, trwały zapisy do wszystkich konkurencji odbywających się w ramach Memoriału "Edi Cup". Jako pierwsi wystartowali windsurferzy, a tuż po nich załogi żeglarskie. W niedzielę główną atrakcją był bieg windsurfingowy w przebraniach. Jedyny taki rozgrywany na arenie krajowej.

Wyniki regat windsurfingowych:
kobiety:
miejsce I:         Joanna Golus
miejsce II:        Monika Barabasz
miejsce III:       Urszula Moczulska

mężczyźni:
miejsce I:         Łukasz Nizioł
miejsce II:        Tomasz Nizioł
miejsce III:       Janusz Świętoniowski

Zwycięzcą regat Omeg była załoga Konrada Klimeckiego, Festiwal Sportów Wodnych wygrała Monika Barabasz i Adam Kielich.
W konkursie na najlepsze przebranie przyznano dwie nagrody. Pierwsza trafiła w ręce Kleopatry i Faraona a druga do Kanibali! Zwycięzcy otrzymali liczne nagrody.

Sponsorami byli:
1. Zarząd Główny AZS - Warszawa
2. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Krośnie
3. Samorząd Studencki Uniwersytetu Rzeszowskiego
4. Van Pur Sp. z o.o.
5. Perła - Browary Lubelskie S.A.
6. Folpak - Produkcja Opakowań Foliowych
7. Instal-Bud Rzeszów - budownictwo mieszkaniowe i przemysłowe
8. Hermina - Restauracja Wyspa Polańczyk
9. Rzeszowianka - woda mineralna
10. Fan Sport - sklep sportowy
11. Res-Drob - zakład przetwórstwa drobiowego
12. Zakład Mięsny "Małopolska" Sokołów Małopolski
13. Apollo - Firma Komputerowa Rzeszów

Wszystkim sponsorom oraz osobom zaangażowanym w organizację Festiwalu serdecznie dziękujemy! J

Festiwal minął we wspaniałej Atmosferze, którą tworzyli uczestnicy przez Zabawę i Sport. Uśmiechy, rywalizacja, a także łzy szczęścia, wspomnienia i co najważniejsze chęć powrotu w przyszłym roku!                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Zapraszamy do obejrzenia pełnej fotorelacji z Festiwalu Sportów Wodnych "Edi CUP" Dziękujemy Sebastianowi Babiarzowi za przepiękne zdjęcia!

<  1 2 3 4   >