► Baza letnia - SolinaWydarzeniaProgramowy oboz studentów kierunku Ratownictwo Medyczne

Programowy oboz studentów kierunku Ratownictwo Medyczne

30.07.2014 10:47

W dniach 14-23.07.2014 w ramach programowego obozu studentów kierunku Ratownictwo Medyczne Wydziału Medycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego odbywającego się nad jeziorem solińskim, instruktorzy Klubu Uczelnianego AZS UR przeprowadzili specjalistyczne szkolenie w zakresie podstawowych umiejętności żeglarskich na stopień Załoganta. Szkolenie wyposażające studentów w umiejętności zachowania bezpieczeństwa w ruchu wodnym, podstaw obsługi jachtu typu Omega i DZ oraz teorii żeglowania było możliwe dzięki przychylności Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Aleksandra Bobko, Dyrektora Instytutu Położnictwa i Ratownictwa Medycznego dr hab. n. med. Bogumiła Lewandowskiego prof. UR oraz kierownika obozu Pani dr. Iwony Tabaczek-Bejster. Nabyte umiejętności niewątpliwie wspomogą przyszłych absolwentów w ich pracy wykonywanej często w różnym środowisku, w tym często w niebezpiecznym środowisku wodnym, wymagającym dodatkowego szkolenia. Część studentów postanowiła także, podnieść swoje kwalifikacje pozostając dłużej na terenie Bazy Żeglarskiej KU AZS UR Wyspa Polańczyk szkoląc się na stopień Żeglarza. Wszystkich chętnych zapraszamy jednocześnie do wzięcia udziału w kurach na Patent Żeglarski, które będą przeprowadzane w następnym sezonie żeglarskim na terenie Bazy Żeglarskiej AZS Wyspa Polańczyk (www.azs.ur.edu.pl). Dla członków AZS zniżki!

<  1 2   >