► O NasHistoria Klubu

drukuj strone
zapisz jako pdf
Historia Klubu

Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego jest spadkobiercą sięgających 1965 r. tradycji AZS w rzeszowskiej Wyższej Szkole Pedagogicznej. Powstał w 2001 r. wraz z powstaniem w Rzeszowie Uniwersytetu. KU AZS UR jest największą organizacją studencką naszej uczelni. Zarejestrowany pod numerem 1 w uczelnianym rejestrze organizacji studenckich w chwili obecnej zrzesza ponad 1100 członków i prowadzi zajęcia w 28 sekcjach sportowych - amatorskich i wyczynowych. Klub prowadzi m.in. następujące sekcje: piłki nożnej, koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej, pływania, lekkiej atletyki, żeglarską, aerobiku, windsurfingu, rowerową, triatlonu, kulturystyczną, walk wschodu, wspinaczkową, snowboardu, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, strzelecką.

Po ukończeniu studiów wielu członków Klubu nadal kontynuuje sportową karierę w miejscu swego nowego zamieszkania. Wśród osiągnięci członków Klubu nie brakuje medali mistrzostw Polski, Europy i Świata. W ramach sekcji sportowych studenci, członkowie AZS-u, regularnie biorą udział w Akademickich Mistrzostwach Polski, Akademickich Mistrzostwach Podkarpacia, Turniejach Pucharowych, a zawodnicy sekcji wyczynowych w Mistrzostwach Polski Juniorów i Seniorów, zdobywając czołowe lokaty.

Oprócz sukcesów sportowych Klub może pochwalić się nie mniej znaczącymi osiągnięciami organizacyjnymi, za które w roku 1996 został uhonorowany wyróżnieniem przez Polską Korporację Menedżerów Sportu. Bardzo dobra współpraca z uczelnianym Studium Wychowania Fizycznego i Sportu oraz Samorządem Studentów UR stwarza studentom szeroki wachlarz możliwości w zakresie upowszechniania kultury fizycznej na naszej uczelni.

Co roku KU AZS jest organizatorem ponad pięćdziesięciu imprez sportowych o charakterze uczelnianym, regionalnym i ogólnopolskim, takich jak Mistrzostwa Uczelni, rajdy turystyczne, międzynarodowy spływ kajakowy na Dunajcu. W okresie wakacji we własnej, dobrze wyposażonej bazie nad Jeziorem Solińskim organizowane są obozy, kursy i szkolenia. Studenci mogą zdobywać patenty żeglarskie i uprawnienia akademickiego organizatora sportu, a także uczestniczyć w regatach żeglarskich, m.in. o Puchar Zarządu Głównego AZS w Windsurfingu. Przez cały rok Klub oferuje możliwość korzystania z siłowni przy hali sportowej. Dzięki powstaniu Uniwersytetu i połączeniu potencjału trzech klubów uczelnianych WSP, AR i Filii UMCS działalność studentów spod znaku zielonego gryfa nabrała szerszego wymiaru, a Klub Uczelniany AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego dołączył do grona największych klubów AZS w naszym kraju.


Newsletter
 
   Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia klubu.
   (w przygotowaniu)

  
.

Dane teleadresowe

   Klub Uczelniany AZS UR
   Adres:     ul. Kasprowicza 1, Rzeszów 35-959
   Telefon:   +48 17 8721879
   E-mail:    azsur@interia.pl
   NIP:        813-12-30-785
   Regon:    690405834
   Konto:
   PBS Bank 72 8642 1126 2012 1142 5218 0001