► WydarzeniaUnihokejowe złotka Województwa Podkarpackiego

Unihokejowe złotka Województwa Podkarpackiego

30.03.2015 15:49

W minioną Niedzielę (29.03.2015) na Hali Sportowej Politechniki Rzeszowskiej odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Unihokeju Kobiet.

W zawodach wzięły udział drużyny: Politechniki Rzeszowskiej, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie, Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu, Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu.

Pierwszą niespodzianką dnia było zwycięstwo naszej drużyny w starciu z drużyną PWSZ Krosno. Nasze zawodniczki pokonały drużynę krośnieńską 2:1 po bardzo wyrównanym i zaciętym pojedynku.
W kolejnym meczu faworyt zawodów Politechnika Rzeszowska (PRz) pokonał PWSW P 6:0, a PWSZ K - PWST-E J 4:2.
Drugim meczem naszej reprezentacji była potyczka z gospodarzem zawdodów Prz. Mecz w którym zdecydowanymi faworytkami były zawodniczki Politechniki przyniósł zaskakujące rozstrzygnięcie. Po 10 minutach ostrej gry na tablicy widniał wynik 2:1 dla Uniwersytetu Rzeszowskiego.
Po drugim zwycięstwie nasze zawodniczki same niedowierzały w to jak rozpoczęły turniej, motywując się coraz bardziej na kolejne mecze.
Trzecim przeciwnikiem naszej drużyny była PWST-E Jarosław. która również mogła sprawić niespodziankę. Mecz miał przebieg bardzo wyrównany i dopiero pod koniec pierwszej połowy udało się uzyskać prowadzenie 1:0. Otwarcie wyniku zachęciło nasze zawodniczki do kolejnych ataków i na tablicy pojawił się wynik 3:1. W drugiej połowie drużyna PWST-E Jarosław strzeliła bramkę kontaktową, jednak zawzięcie grająca nasza obrona nie dała pokonać się ponownie.
Ostatni mecz potwierdził niebywałą formę naszych zawodniczek w tym ważnym dniu, zwycięstwo z PWSW Przemyśl 6:0 prowadziło do zdobycia Akademickiego Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego przez reprezentację Uniwersytetu Rzeszowskiego w Unihokeju Kobiet.

Nagrodę indywidualną dla najlepszego strzelca otrzymała zawodniczka Uniwersytetu Rzeszowskiego Beata Kołodziej z wynikiem 6 bramek.

Na drugim miejscu uplasowała się rónież zawodniczka naszej drużyny Magda Mikoda z wynikiem 5 bramek.