► WydarzeniaSukces pływaków Uniwersytetu Rzeszowskiego

Sukces pływaków Uniwersytetu Rzeszowskiego

25.04.2018 18:18

W dniach 20 - 22.04.2018 r. odbyły się w Poznaniu Akademickie Mistrzostwa Polski w pływaniu. Skromna 10 – cio osobowa ekipa UR zdobyła 6 medali. Akademicką Mistrzynią Polski na dystansie 100 m st. grzbietowym oraz V – ce Mistrzynią Polski na dystansie 50 m st. grzbietowym została Katarzyna Górniak ( I SUM WF ) zdobywając jednocześnie dwa złote medale w kategorii Uniwersytetów na tych dystansach. Dwa srebrne medale na tych samych dystansach w kategorii Uniwersytetów zdobyła Aleksandra Niemiec ( IWF). W klasyfikacji medalowej pływacy UR uplasowali się na 7 miejscu startowało 76 uczelni różnych typów ). Katarzyna Górniak została uznana za jedną z trzech najlepszych pływaczek tych Mistrzostw. Bardzo niewiele dzieliło od medali sztafety kobiet i mężczyzn, które uplasowały się na 4 miejscu w kategorii Uniwersytetów na dystansie 4 x 50 m st. zmiennym. Ekipa UR startowała w następującym składzie : Kobiety – Katarzyna Górniak ( I SUM WF ), Aleksandra Niemiec ( I WF), Anna Podraza ( I Lekarski ), Kinga Zdziobło ( I WF ), Natalia Strzępka ( I Dietetyka ); Mężczyźni – Kacper Ciepiela, Bartosz Kowalik, Michał Wieczorek ( wszyscy I SUM WF zaoczny ), Kacper Fara (II SUM WF zaoczny ), Mateusz Jaskier ( III WF ). Opiekunem i trenerem reprezentacji UR był mgr Zbigniew Sarna.