► WydarzeniaII Miejsce w AMWP w Unihokeju Kobiet

II Miejsce w AMWP w Unihokeju Kobiet

10.04.2017 15:26

Dnia 09.04.2017 reprezentacja AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego brała udział w Akademickich Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego w Unihokeju kobiet. Przeciwnikami grupowymi naszych zawodniczek były reprezentacje Uczelni: PWSZ Sanok oraz PWST-E Jarosław. Pierwszy mecz grupowy przeciwko PWST-E Jarosław zakończył się wysokim zwycięstwem naszych zawodniczek 3:0. Hat-trickiem w tym meczu popisała się nasza nowa zawodniczka Magdalena Żytka.  W drugim meczu grupowym, po bardzo zaciętej walce, wielu strzałach na bramkę Sanoczanek oraz kilku efektownych i efektownych obronach naszej niepokonanej bramkarki Justyny Dziury udało nam się zremisować z faworyzowanym zespołem PWSZ Sanok 0:0. Ze względu na lepszy iloraz bramek nasza reprezentacja awansowała do grupy finałowej z pierwszego miejsca.  Kolejne mecze były coraz trudniejsze. W grupie finałowej pierwszy  mecz rozegrany został z PWSZ Krosno. Zawodniczki z miasta szkła postawiły bardzo trudne warunki, jednak nasze zawodniczki grające w ataku nie zawiodły. Fenomenalną bramką popisała się kapitan zespołu Beata Kołodziej strzelając z dystansu będąc plecami do bramki. Końcowy rezultat -  4:0. W związku z zwycięstwem Sanoka nad Politechniką Rzeszowską, ostatni mecz rozstrzygał losy turnieju.  W grze o złoto pozostała nasza reprezentacja, która potrzebowała zwycięstwa z Politechniką. Jednak sąsiadująca Uczelnia nie odpuściła tego meczu, mimo dużego zmęczenia, bardzo ostrej walki na boisku oraz wielu sytuacji podbramkowych  reprezentacja naszych Kobiet zremisowała z Politechnika Rzeszowską 0:0.  W związku z zaliczeniem meczu grupowego pomiędzy naszą reprezentacją i Sanokiem reprezentacja AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęła drugie miejsce.  Remis w ostatnim meczu z Politechnika Rzeszowska dał PWSZ Sanok pierwsze miejsce turnieju.

Ponadto wszystkie nagrody indywidualne trafiły do drużyny Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Dla Najlepszej Bramkarki : Justyna Dziura ( 0 straconych bramek)
Dla Najlepszej Zawodniczki: Magdalena Żytka (6 strzelonych bramek)

Reprezentacja AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego wystąpiła w składzie:

1. Kołodziej Beata
2. Żytka Magdalena
3. Bukowska Anna
4. Maksym Ewelina
5. Józefek Natalia
6. Dziura Justyna
7. Bajda Agnieszka
8. Boczar Klaudia
9. Sądej Katarzyna

Trener: mgr Bobula Gabriel.

Serdeczne podziękowania i gratulacje!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć na Profilu Facebook'a