► WydarzeniaAkademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce 2017 na Uniwersytecie Rzeszowskim

Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce 2017 na Uniwersytecie Rzeszowskim

14.11.2016 19:08

Akademickie Mistrzostwa Europy w siatkówce w 2017 roku odbędą się w stolicy Podkarpacia. - Rzeszów jest bardzo dobrze przygotowany na te zawody – mówi Elen Marii Burheim, delegat techniczny Europejskiej Organizacji Sportów Uniwersyteckich. W Sali Senatu Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyła się specjalna konferencja prasowa z udziałem organizatorów mistrzostw oraz pani Elen Marii Burheim.
Mistrzostwa odbędą się w dniach 25 czerwca do 2 lipca 2017 r. W zawodach weźmie udział 16 żeńskich i 16 męskich zespołów z całej Europy. – Uczestniczymy w tych zawodach od 2012 roku, pomyśleliśmy, że sami możemy zorganizować taki turniej. Nie mamy się przecież czego wstydzić, a wręcz możemy to zrobić lepiej – mówi Wojciech Bajorek, wiceprezydent Komitetu Organizacyjnego AME 2017. - Cieszę się, że pomysł został również przez innych zaakceptowany i mamy takie duże wsparcie również z Urzędu Miasta i Urzędu Marszałkowskiego, a EUSA przyznała organizację mistrzostw właśnie nam. GR("wstawReklame","srodek1"); reklama W zawodach mogą brać udział uczelnie z całej Europy, a także z Turcji, Armenii i Gruzji. - Jesteśmy w o tyle dobrej sytuacji, że znajdujemy się blisko środka Europy i te koszty pokonywania dystansów nie są duże, a to często determinuje uczestników – tłumaczy Wojciech Bajorek, wiceprezydent komitetu organizacyjnego AME 2017. - O tym kto zagra w Rzeszowie zadecyduje EUSA, która prowadzi swój ranking. Wg niego zostaną wybrani najlepsi uczestnicy, a także drużyny rozstawione w losowaniu. Organizator turnieju ma prawo do wystawienia jednego żeńskiego i jednego męskiego zespołu bez konieczności rozgrywania eliminacji. Celem wizyty pani Elen Marii Burheim było sprawdzenie infrastruktury sportowej i hotelowej Rzeszowa do AME. - Stan infrastruktury sportowej i hotelowej w samym mieście oceniam na wysokim poziomie , z organizatorami mistrzostw omówiliśmy w drobnych szczegółach wszystkie te sprawy - także związane z zakwaterowaniem uczestników . Na podstawie tego co zobaczyłam w tych aspektach stan zaawansowania przygotowań do mistrzostw jest bardzo wysoki. Jestem zadowolona z dotychczasowej pracy organizatorów – oceniła pani delegat, która jest też sędzią międzynarodowym siatkówki. Podkreśliła też, że wie jakie znaczenie ma w Polsce siatkówka. – Byłam już kiedyś w Polsce na meczu siatkówki, atmosfer jest wspaniała. Arenami przyszłorocznych AME będą hala na Podpromiu oraz hala sportowa V LO przy ul. Hetmańskiej, która niebawem ma zostać oddana do użytku. Do celów treningowych zostaną wykorzystane hale uniwersyteckie, a także obiekty Politechniki Rzeszowskiej i Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. - Rywalizujemy w europejskich rozgrywkach od 2012 roku, zajęliśmy 5. miejsce na Cyprze i siódme dwa lata temu w Rotterdamie – szczyci się Bajorek. – W przyszłym roku zamierzamy wystawić jeszcze lepszą drużynę. Nie brakuje nam utalentowanych studentów, niedawno ślubowanie składali m.in. zawodnicy AKS-u Rzeszów Mateusz Masłowski, Łukasz Kozub, Mateusz Kowalski, Jakub Ziobrowski. Naszymi studentami są też gracze Asseco Resovii Dawid Dryja, Bartosz Lemański i Dominik Depowski, a także Kuba Peszko, Kamil Długosz, Tomek Głód. Te wszystkie gwiazdy sprawiają, że na naszej uczelni chcą studiować zawodnicy z całej Polski. Mamy fajny zespół, który może powalczyć o wysokie miejsca.

<  1 2   >