► WydarzeniaPodsumowanie FAS 2015

Podsumowanie FAS 2015

27.11.2015 16:35

Festiwal Akademickiego Sportu skierowany był do społeczności akademickiej umożliwiając integrację młodych ludzi, rywalizację sportowo-rekreacyjną, wymianę doświadczeń na tle tradycji, kultury, folkloru ze szczególnym uwzględnieniem krajów Europy Środkowej i Wschodniej.

Festiwal odbywał się w dniach 18-21.11.2015 r. w Rzeszowie w ramach Jubileuszu 50-lecia Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Przez trzy dni w różnych konkurencjach rywalizowało ze sobą 14 drużyn: reprezentanci Podkarpacia, a także Ukrainy, Słowacji i Rumunii. Po uroczystym otwarciu Festiwalu zawodnicy uczestniczyli w warsztatach Korfballowych, które poprowadzili zawodnicy z Warszawy i Wrocławia. Studenci rywalizowali ze sobą w następujących dyscyplinach: tenis stołowy, pływanie, koszykówka, piłka siatkowa, unihokej. Oddzielnie prowadzono również punktację generalną festiwalu.

Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach:

Bowling - University of Oradea
Tenis stołowy - Politechnika Rzeszowska
Pływanie - Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania
Piłka Siatkowa - Lviv State University of Physical Culture
Koszykówka - Uniwersytet Rzeszowski
Unihokej - PWSZ Sanok

Festiwal zakończył się uroczystym wręczeniem nagród. Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej (pomimo tej samej liczby punktów co Uniwersytet Rzeszowski, ze względu na większą liczbę zwycięstw w poszczególnych konkurencjach) zdobyła drużyna Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania. Trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej zajęła Politechnika Rzeszowska.

foto: Jadwiga Zydroń

<  1 2 3 4   >