► WydarzeniaAkademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym

Akademickie Mistrzostwa Polski w Brydżu Sportowym

20.05.2016 09:03

Nasza Para "eksportowa" prof. Stanisław Sadło i Kamil Nowak (V r. Prawa UR) w gronie (88 startujących par) w turnieju zajmuje III miejsce w klasyfikacji generalnej i zdobywa brązowy medal AMP w Brydżu Sportowym 2016 !!! Należy nadmienić, że para debiutantów ( pierwszy turniej w rozgrywkach profesjonalnych) studentów, Karol Górski – II r. Inż. Bezpieczeństwa i Mateusz Kopko - III r. Informatyki plasują się na 75 miejscu w stawce 88 par biorących udział w AMP w Brydżu Sportowym (31 miejsce w stawce 37 zespołów Par w uniwersytetach). W klasyfikacji uniwersytetów St.Sadło/K.Nowak zajmują bezapelacyjnie I miejsce w Turnieju Par i zdobywają złoty medal. W turnieju TEAMÓW Uniwersytet Rzeszowski występował w składzie: prof. Stanisław Sadło, Kamil Nowak - V r. Prawo, mgr Ilona Bobko, prof. Aleksander Bobko, Mateusz Kopko - III r. Informatyka i Karol Górski - II r. Inżynieria Bezpieczeństwa. Po dwudniowych zmaganiach, w grze "non stop" nasz "TEAM UR" zajmuje w klasyfikacji uniwersytetów - drużynowo V miejsce, a w stawce wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych zajmuje X miejsce. Wyniki osiągnięte przez naszych akademików - brydżystów zasługują na słowa uznania i dużego szacunku dla ich dokonań. Informacje i zdjęcia: Opiekun Sekcji Brydża Sportowego KU AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego mgr Adam Maryniak, St.Wykładowca w Centrum Sportu i Rekreacji UR.