► WydarzeniaZłoto było blisko

Złoto było blisko

23.04.2015 15:10

19 kwietnia w Żurawicy odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Unihokeju Mężczyzn. Reprezentacja Uniwersytetu Rzeszowskiego zajęła w nim 2 miejsce.

W grupie trafiliśmy na zespół z Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Krośnie. Na inauguracje rozgrywek w naszej grupie starli się zawodnicy z Przemyśla i Krosna, mecz zakończył się małą niespodzianką, gdyż faworyzowani zawodnicy z Krosna przegrali z PWSW Przemyśl 2-1.

W pierwszym starciu naprzeciwko naszych zawodników stanęła ekipa z Przemyśla. Niestety, wyjątkowo defensywna taktyka gospodarzy niedzielnego turnieju oraz brak zimnej krwi pod bramką nie pozwoliły na zgarnięcie pełnej puli unihokeistom z Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy musieli zadowolić się bezbramkowym remisem. Dzięki temu wynikowi PWSW Przemyśl było pewne wyjścia z grupy, o pozostałe miejsce sprawa miała się rozstrzygnąć w bezpośrednim meczu pomiędzy Uniwersytetem Rzeszowskim a PWSZ Krosno. Zawodnicy z Krosna zdawali sobie sprawę, że jedynie zwycięstwo da im awans z grupy, dlatego obrali bardziej ofensywną taktykę, lecz nasza obrona spisywała się bez zarzutu. Także nasi napastnicy wreszcie stanęli na wysokości zadania i po dwóch trafieniach Marcina Cybucha i Szymona Milczanowskiego, wygraliśmy ten mecz 4-0.

Dzięki lepszemu bilansowi wyszliśmy z grupy z pierwszego miejsca. Z drugiej grupy awans uzyskała Politechnika Rzeszowska oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Sanoku. W fazie finałowej pierwszy mecz rozegraliśmy przeciwko PWSZ Sanok, dzięki pewnej grze w obronie i skutecznej w ataku, udało nam się wygrać ten mecz 4-0. Warto zanotować, że hat-trickiem w tym meczu popisał się Marcin Cybuch, a jedną bramkę dołożył Szymon Milczanowski. Po remisach w meczach Politechniki z PWSW Przemyśl oraz Przemyśla z Sanokiem, było jasne, że ostatni mecz w turnieju, będzie jednocześnie finałem i meczem o pierwsze miejsce. Dzięki lepszemu bilansowi unihokeistom Uniwersytetu wystarczał remis w starciu z Politechniką. Mimo przewagi na początku spotkania, strata w środku pola spowodowała kontrę zawodników z Politechniki Rzeszowskiej, która niestety zakończyła się bramką. Warto zaznaczyć, że pierwszą i ostatecznie ostatnią straconą przez naszych zawodników w turnieju. Niestety w dalszej części meczu wróciła bolączka z pierwszego meczu, czyli brak skuteczności. Mimo przewagi w posiadaniu piłki, graniu z przewagą jednego zawodnika, obijaniu słupków bramki rywala i stwarzania wielu sytuacji bramkowych, piłeczka nie mogła znaleźć drogi do bramki. Warto też podkreślić ogromną zasługę bramkarza Politechniki Rzeszowskiej, który w finale zaprezentował się wyśmienicie. Do końca meczu nasi zawodnicy nie potrafili znaleźć na niego sposobu, dlatego finał zakończył się przegraną 0-1. Po Mistrzostwo Województwa sięgnęła ekipa Politechniki Rzeszowskiej.

Na pocieszenie zebraliśmy najwięcej nagród indywidualnych: dla najlepszego zawodnika, którą zasłużenie otrzymał Marcin Cybuch (5 bramek i 2 asysty) oraz dla najwszechstronniejszego zawodnika, którą dostał Szymon Milczanowski.

Wszystkie bramki z meczów Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Wyniki:

4. PWSZ Sanok
5. PWSZ Krosno
6. PWST-E Jarosław

Najlepszy zawodnik: Marcin Cybuch (Uniwersytet Rzeszowski)
Najwszechstronniejszy zawodnik: Szymon Milczanowski (Uniwersytet Rzeszowski)
Najlepszy bramkarz: Kamil Ziarko (Politechnika Rzeszowska)