► WydarzeniaPiłkarze UR najlepsi na Podkarpaciu

Piłkarze UR najlepsi na Podkarpaciu

07.05.2014 21:23

Piłkarze AZS UR przystąpili do rywalizacji majac na koncie 1 pkt., przyznany za mecz w rundzie eliminacyjnej z PWSZ Krosno (0:0). W turnieju finałowym istotny był również wynik z eliminacji pomiędzy drużynami Politechniki Przeszowskiej i PWSW Przemyśl (również 0:0).

Pierwszy mecz naszych piłkarzy z Politechniką Rzeszowską był bardzo wyrównany. Dłużej przy piłce utrzymywali się gospodarze, jednak to rywale "zza miedzy" stwarzali więcej groźnych sytuacji. O zwycięstwie UR zadecydowała "efektowna" bramka z rzutu wolnego Jarosława Skiby. Zawodnik Izolatora Boguchwały był najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem zespołu. Organizatorzy nagrodzili go tytułem "najwszechstronniejszego zawodnika".

W drugim pojedynku z PWSW Przemyśl ponownie na listę strzelców wpisał się Skiba (i to dwukrotnie). Po jednej bramce dołożyli natomiast Radosław Adamski i Mateusz Skała. Efekt końcowy: zwycięstwo nad rywalami 4:2.

W pozostałych pojedynkach PWSW Przemyśl zremisowała z PWSZ Krosno 0:0, natomiast Politechnika Rzeszowska ograła PWSZ Krosno 4:0. Do turnieju strefy C AMP w Dębicy (25-28.05.) awans uzyskały wszystkie cztery uczelnie.

Nagrody indywidualne:

Najlepszy bramkarz: Łukasz Flak (Politechnika Rzeszowska)
Najwszechstronniejszy zawodnik: Jarek Skiba (Uniwersytet Rzeszowski)
Wyróżniający się zawodnik: Dariusz Róg (Uniwersytet Rzeszowski)

Klasyfikacja końcowa:

1. Uniwersytet Rzeszowski - awans do II etapu (strefa C)
2. Politechnika Rzeszowska   - awans do II etapu (strefa C)
3. PWSW Przemyśl - awans do II etapu (strefa C)
4. PWSZ Krosno - awans do II etapu (strefa C)

5. PWST-E Jarosław, ZW PiA Rzeszów, WSPiA Przemyśl-Rzeszów
7. WSliZ Rzeszów

Skład AZS UR: Kukulski Piotr, Padaiasek Mateusz, Bąba Michał, Adamski Radosław, Fedan Sebastian, Brogowski Marcin, Skiba Jarosław, Róg Dariusz, Grzesiak Rafał, Dziekan Dawid, Karwacki Konrad, Załucki Mateusz,
Dąbek Arkadiusz, Pawtoł Jakub, Kozak Kamil, Jędryas Mateusz, Skała Mateusz, Raba Michał,  Grad Maciej, Śmietana Michał, Mendoń Sebastian, Ząbkiewicz Jakub, Mokrzycki Jakub.