► WydarzeniaMistrzostwa Polski Wschodniej Oyama Karate w Kumite zakończone!

Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama Karate w Kumite zakończone!

31.03.2015 16:08

28 marca 2015r., na hali Uniwersytetu Rzeszowskiego WWF odbyły się II Mistrzostwa Polski Wschodniej Oyama Karate w kumite. W zawodach wzięło udział okolo 150 zawodnikow z 11 ośrodków karate - z Białegostoku, Lublina, Kozienic, Tarnobrzega, Oświęcimia, Rzeszowa, Jasła, Gorlic, Krosna, Wieliczki i Katowic.
Turniej został zorganizowany przy współpracy z AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Prezes AZS UR dr hab. prof. UR Emilian Zadarko. Caly ciężar organizacji mistrzostw wziął na siebie z powodzeniem Klub Sportowy Oyama Rzeszów z sensei Patrycjuszem Mostkiem na czele. Za wyszkolenie zawodników odpowiadała Iwona Stręk - która również reprezentowała na zawodach KU AZS UR.

Bardzo dobrze spisała sie reprezentacja rzeszowskiego Klubu, zdobywając łącznie 14 pucharów plasując się w czołówce klasyfikacji klubów:

2 puchary za 1 miejsca zdobyli - Maja Woźniak w konkurencji lekki kontakt do 50kg młodzików i Jakub Depa w konkurencji semi-knockdown open juniorów.

4 puchary za 2 miejsca dla:
SEMI- KNOCKDOWN: Aleksandra Mazur-juniorka starsza do 55kg oraz Przemysław Roczek, który swoje trofeum zdobył w najcięższej kategorii open seniorów.
LEKKI KONTAKT: Jan Winiarski - młodzik do 40kg i Aleksandra Depa startująca w kategorii open młodzików.

Puchary za 3 miejsca zdobyli:
LEKKI KONTAKT: Paweł Kmieć - młodzik do 40kg, Denis Marszał i Tomasz Słoma w konkurencji junior młodszy do 50kg, Łucja Pukała - juniorka młodsza open, Szymon Tobiasz - młodzik do 50kg, Maciej Malinowski - najlżejszy z naszej ekipy, ale i bardzo waleczny w kategorii młodzik do 35kg, Gabriela Sudoł - juniorka młodsza do 50kg.
SEMI - KNOCKDOWN: Iwona Lachcik - startująca w seniorkach open.

Maja Woźniak została najlepsza zawodniczką KS Oyama Rzeszów, za co z rąk sędziego głównego Shihan Witolda Choinskiego otrzymała pamiątkowa statuetkę ufundowana przez PSS Społem Rzeszow. Klub reprezentowali również: Krzysztof Żak, Sławomir Malinowski, Bartosz Kawa, Krystian Wołowiec, Artur Łukasz i Eryk Barczak.
Wszyscy zawodnicy stanęli na wysokości zadania i stoczyli piękne pojedynki. Należy pamiętać, że każdy nowy pojedynek stoczony na macie uczy nas pokory i pomaga w zdobywaniu nowych doświadczeń. Pieczę nad prawidłowym przebiegiem zawodów sprawował Prezes KSOR - Patrycjusz Mostek. Rolę sędziów na zawodach pełnili Krystian Niemiec, Paweł Kardyś, Klaudia Bajrasz, Rafał Świder i Sławomir Idzik i Jerzy Wawrzkowicz.
Pomoc techniczna: Witold Rak i Agata Torba.
Trener Rzeszowskiej Kadry Zawodników: Iwona Stręk

Dziękujemy Panu dr Januszowi Zielińskiemu oraz Panu dr Robertowi Czaji za wsparcie i doping naszych zawodników.
Dziękujemy również rodzicom zawodników za pomoc przy organizacji i gorący doping.

<  1 2   >