► WydarzeniaMajowy Test Coopera 2015

Majowy Test Coopera 2015

18.05.2015 21:23

W niedziele 17 maja 2015 roku na Stadionie CWKS Resovii Rzeszów przy ulicy Wyspiańskiego w Rzeszowie odbyła się kolejna edycja "Testu Coopera dla Wszystkich". Akcja ta została zorganizowana w ramach ogólnopolskiej kampanii promowania sprawności fizycznej przez Akademicki Związek Sportowy. Organizacją zajęli się studenci Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego przy współpracy z KU AZS UR. Test odbywał się w większych miastachna terenie całej Polski.

W tegorocznej  wiosennej edycji Testu Coopera dla Wszystkich w Rzeszowie wzięło udział 206 osób. Biegali zarówno młodzi jak i starsi miłośnicy biegania w każdym przedziale wiekowym, amatorzy oraz bardziej doświadczeni, dla których test ten był możliwością sprawdzenia swojej kondycji lub poprawienia wyników z zeszłych edycji. Najmłodszy uczestnik miał 4 lata, a najstarszy 71 lat. Niestety nie udało pobić się rekordu frekwencji, czego główną przyczyną była niezbyt sprzyjająca pogoda.

Pomimo wcześniej wspomnianej niesprzyjającej aury uczestnicy w świetnych humorach z uśmiechem na twarzy gościli na stadionie gdzie po zakończeniu biegu, otrzymania pamiątkowego certyfikatu z wpisanym uzyskanym wynikiem, koszulki oraz wody, mogli skorzystać z dodatkowych atrakcji. W tym roku wydarzenie wspierała Rzeszowska Akademia Sportu, która zaserwowała najmłodszym malowanie twarzy oraz modelowanie balonów. Była również z nami Poradnia Żywieniowa -  Principatus, która to użyczyła specjalistycznej wagi Tanita.

Dziękujemy organizatorom, wolontariuszom i gratulujemy uczestnikom. Już dziś zapraszamy wszystkich na jesienną edycje Testu Coopera dla Wszystkich!

GALERIA ZDJĘĆ ROMANA PAKUŁA

GALERIA ZDJĘĆ JUSTYNY SITARZ