► WydarzeniaKamil Gurdak z brązowym medalem na Uniwersjadzie w Gwangju

Kamil Gurdak z brązowym medalem na Uniwersjadzie w Gwangju

27.07.2015 22:59

W dniach od 3 do 14 lipca 2015 roku odbyła się w południowokoreańskim mieście Gwangju letnia Uniwersjada, w której brał udział tegoroczny absolwent Wydziału Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz były reprezentant KU AZS UR Kamil Gurdak.
Po wstępnych eliminacjach oraz świetnym występie w półfinale Kamil w biegu finałowym na dystansie dwóch okrążeń zajął 8 miejsce. „Przed zawodami brałbym 8 miejsce w ciemno, natomiast po zakończonym biegu został lekki niedosyt” mówi Kamil.
Dwie godziny po finałowym biegu na swoim koronnym dystansie 800m wraz z ekipą wywalczył brąz w sztafecie 4x400m. Przy zmianie pałeczki stracił buta i swoje okrążęnie przebiegł boso co świadczy o sportowej ambicji i woli walki do samego końca.
Składamy serdeczne gratulacje i życzymy samych sportowych sukcesów.