► WydarzeniaKamil Gurdak Akademickim Mistrzem Polski!

Kamil Gurdak Akademickim Mistrzem Polski!

06.06.2014 13:55

Walka o medale w biegu na 800 m rozegrała się w już pierwszym z siedmiu biegów finałowych. Do bezpośredniej rywalizacji stanęli w nim, min. medaliści ubiegłorocznych ampów: Sebastian Smoliński, Kamil Gurdak i Artur Ostrowski. Zdecydowanie najszybszy bieg mistrzostw wygrał Kamil Gurdak (1:49:39), który na finiszu pokonał rekordzistę Polski w biegu na 1500 m (3:34.45) Artura Ostrowskiego (1:49:40). Zarówno dla Kamila, jak i dla studenta Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu były to najlepsze wyniki w tym sezonie. Broniący tytułu AMP, Sebastian Smoliński musiał zadowolić się trzecią lokatą (1:51.52).

Zawodnik MKS - STAL Nowa Dęba rywalizował również na dystansie o połowę krótszym. Wywalczył 6. miejsce z czasem 48,51. Uzyskany wynik zapewnił mu brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Start studentów UR nie zakończył się jedynie na sukcesach naszego wicemistrza Polski seniorów na 800 m. Bardzo dobrą, piatą lokatę w klasyfikacji ogólnej skoku w dal uzyskała Dorota Skiba. Zawodniczka CWKS Resovii Rzeszów w swojej najlepszej próbie uzyskała wynik 5,70. Do podium zabrakło dokładnie 9 cm. Na pocieszenie zostaje brązowy medal w klasyfikacji uniwersytetów.

Złotymi medalistami AMP wśród studentów reprezentujących uniwersytety zostali Hubert Kalandyk (200m) i Artur Stopyra (skok w dal). Hubert  uzyskał 7. wynik w klasyfikacji ogólnej, natomiast Artur był 9. (6.71).

Klasyfikacja punktowa - Mężczyźni (Ogólna)