► Sekcje sportowePiłka siatkowa mężczyznWydarzeniaSiatkarska Reprezentacja AZS UR zwycięzcą XXVI Memoriału im. Józefa Gondeli w Rakszawie.

Siatkarska Reprezentacja AZS UR zwycięzcą XXVI Memoriału im. Józefa Gondeli w Rakszawie.

18.03.2016 11:06

W dniach 16-17.03.2016 tradycyjnie w Rakszawie odbył się Memoriał im. J. Gondeli. Siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego reprezentowali naszą Uczelnie w składzie:

Dziadosz Krzysztof - Libero

Pierwszego dnia rozgrywek w inauguracyjnym spotkaniu Uniwersytet Rzeszowski pokonał CS PSP Częstochowa 2:1(28:26,25:15,15:13). Pierwszy set okazał się najbardziej zaciętym ze względu na emocje które towarzyszyły rozpoczęciu. W kolejnej jednak odsłonie emocje zostały opanowane i UR zwyciężył.

Drugim spotkaniem jakie siatkarze AZS UR rozegrali był pojedynek z KW PSP Rzeszów. Prym w tym meczu wiódł na zagrywce Mateusz Goryl i Maciej Cebula którzy bezlitośnie wypunktowali swoich rywali. Końcowy wynik 0:2 (13:25, 20:25) i kolejne punkty dla AZS UR.

Drugiego dnia 21 Brygada Strz. Pod. postawiła bardzo trudne warunki dla graczy naszej Uczelni, a gra toczyła się punkt za punkt. Jednak doświadczenie zawodników występujących na codzień na parkietach 2 i 3 ligi pozwoliło w końcówce zachować zimną krew, odrobić straty i zwyciężyć w całym spotkaniu 2:0 (25:19, 25:22). Bardzo ważnymi akcjami w końcówkach popisali się Andrzej Szot i Marcin Dobel.

Ostatnim meczem memoriału był pojedynek  gospodarzay turnieju oraz naszej reprezentacji. Tradycyjnie był to mecz na bardzo wysokim poziomie. W pierwszym secie niesamowicie trudna zagrywka zawodników z Rakszawy oraz ich doskonałe przyjęcie sprawiło że stopniowo powiększali przewagę zwyciężając 25:15. Jednak nie potrafili utrzymać tej prefekcyjnej dyspozycji w całym meczu co wykorzystali gracze AZS UR, Tomasz Kotyla i Maciej Cebula prowadząc swoj zespół do zwycięstwa 1:2 (25:18,23:25,11:15).