► Sekcje sportowePiłka siatkowa mężczyznWydarzeniaFalstart siatkarzy KU AZS UR?

Falstart siatkarzy KU AZS UR?

13.10.2015 12:08

W drugiej kolejce rozgrywek III ligi mężczyzn, drużyna KU AZS UR rozgrywała mecz na wyjeździe w Radymnie. Niestety nie może on zaliczony zostać do udanych poprzez porażkę z miejscowym TKS Żaglem 3:0 (25:18; 25:20; 25:18).

W pierwszym secie za sprawą fenomenalnej zagrywki gospodarze osiągnęli prowadzenie 4:1, którą to stratę udało się odrobić drużynie Rzeszowskiej do 8:7, jednak od tego momentu do bardzo mocnej zagrywki gracze z Radymna dołożyli bardzo dobrą gre w ataku i obronie uzyskując ponownie prowadzenie 11:8. Stopniowo powiększali te przewagę uzyskując wysokie prowadzenie 21:13. w drużynie akademickiej pojawili się prawie wszyscy gracze, jednak nic nie było w stanie odmienić losu i gracze Żagla spokojnie zakończyli inaugurującą patię zwycięstwem 25:18.

W kolejnej części meczu ponownie za sprawą bardzo skutecznej i mocnej zagrywki objęli prowadzenie 6:3, które powiększyli do 5 oczek przy wyniki 18:13. Gracze AZSu rozpoczeli próbę odrabiania strat. Zaniepokojony trener gospodarzy (P. Fil), poprosił o czas przy wyniki 18:16. W rezultacie posunięcie to przyniosło bardzo dobry efekt gdyż jego gracze ponownie osiągneli 5 punktowe prowadzenie 22:17 i spokojnie doprowadzili do zakończenia seta na swoją korzyść 25:20.

Przebieg trzeciego seta otworzyła świetna seria zagrywek graczy TKS Żagiel Radymno, któzy wyprowadzili swoją drużynę na prowadzenie 5:0 i kolejno 10:4. Niedokładne przyjęcie trudnych zagrywek przekładało się na bardzo małą skuteczność ataku Rzeszowian, którzy nie byli w stanie odrobić strat z początku seta, przegrywając 25:18.

TKS ŻAGIEL Radymno - KU AZS UR 3:0 (25:18, 25:20, 25:18)

KU AZS UR: Kozłowski, Gajdek, Bieszczad, Domagała, Kozicki, Szot, Kachmarchyk, Kocur, Myrda, Bałut, Kozioł, Krupa, Tkaczyk (L), Tłuczek (L).

TKS Żagiel Radymno: Pachowicz, Podolak, Łukasik, Smelik, Witko, Jurczyński, Zwoliński, WIlk, Plich (L).