► Sekcje sportowePiłka siatkowa mężczyznWydarzeniaZłoto i brąz dla AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatk

Złoto i brąz dla AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - Finał Akademickich Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej Mężczyzn!

08.05.2015 23:13

Kolejny sukces odnieśli siatkarze reprezentacji AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego. W finałach Akademickich Mistrzostw Polski, których tym razem gospodarzem był Kraków - AZS Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie - wywalczyli złoty medal  jako najlepszy Uniwersytet w Polsce oraz brązowy w klasyfikacji generalnej. To duże osiągnięcie ponieważ poziom sportowy rozgrywek stoi na bardzo wysokim poziomie a wśród zawodników występujących w turnieju możemy znaleźć przedstawicieli profesjonalnej PlusLigi , I  i II ligi.

Po 2 latach przerwy – podwójne Mistrzostwo  w 2012 roku - siatkarze Uniwersytetu wracają na podium AMP. Sukces cieszy tym bardziej, że w zespole pojawili się nowi zawodnicy/studenci - co dobrze rokuje dla reprezentacji AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego - szczególnie w kontekście przyznania naszej uczelni prawa organizacji finałów Akademickich Mistrzostw Europy w piłce siatkowej 2017.

W całym turnieju poza zasiągiem innych rywali okazała się 1 ligowa drużyna AZS PWSZ Nysa powtarzając swój ubiegłoroczny sukces. Wyniki  uzyskane kolejno w finale przez reprezentacje Uniwersytetu Rzeszowskiego:

Mecz o  3 miejsce:
Uniwersytet Rzeszowski – Uniwersytet Łódzki      3:0  (25:15, 25:20, 25:20)

Tylko trzech setów potrzebowali siatkarze Uniwersytetu Rzeszowskiego, by zameldować się na najniższym stopniu podium. Zawodnicy Uniwersytetu Łódzkiego tylko w drugim secie nawiązali wyrównaną walkę, natomiast pozostałe partie przebiegały pod dyktando siatkarzy z Rzeszowa.

Mocno skoncentrowali wyszli na boisko zawodnicy Uniwersytetu Rzeszowskiego, którzy szybko objęli prowadzenie (5:1). Straty starali się odrabiać siatkarze z Łodzi i choć ich akcje zasługiwały na oklaski, to popełniali proste błędy, a to uniemożliwiło wyrównanie wyniku (15:11). W końcówce przewaga rzeszowian jeszcze wzrosła (22:13) i stało się jasne, że w tej partii, nic już nie może zagrozić reprezentantom Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Na początku drugiej partii żadna z drużyn nie mogła uzyskać bezpiecznej przewagi. Po błędzie zawodników z Rzeszowa i skutecznym plasie siatkarze Uniwersytetu Łódzkiego objęli czteropunktowe prowadzenie (7:11). Nie udało im się jednak utrzymać dystansu punktowego, a kiedy długą akcję rozstrzygnęli na swoją korzyść rzeszowianie na tablicy wyników pojawił się remis 15:15. Po asie serwisowym Jakuba Peszki to siatkarze z Rzeszowa wyszli na prowadzenie. Skuteczny blok dołożyli rzeszowianie i ich przewaga rosła (17:15). Swojej szansy nie wykorzystali zawodnicy z Łodzi, którzy najpierw nie zrozumieli się w obronie (23:20) a za chwilę Łoś dwukrotnie zaatakował w aut (25:20).

Trzeciego seta od prowadzenia rozpoczęli rzeszowianie, a trzy oczka zaliczki dały im komfort gry (13:10). Gra punkt za punkt opłacała się siatkarzom z Rzeszowa, którzy konsekwentnie zmierzali do zwycięstwa w trzech setach (18:15, 21:17). W końcówce skuteczną zagrywką popisał się jeszcze Gąsior (22:17) i losy seta i meczu zostały przesądzone. Spotkanie zakończył się autową zagrywką zespołuz Łodzi.