► Sekcje sportowePiłka siatkowa mężczyznWydarzeniaSeria zwycięstw siatkarzy KU AZS UR przerwana.

Seria zwycięstw siatkarzy KU AZS UR przerwana.

16.12.2014 13:01

Zwycięska seria siatkarzy KU AZS UR została przerwana w 9 kolejce (06.12.2014) rozgrywek siatkarskiej III ligi. Z hali WWF UR zwycięsko wyszła drużyna TKF ITS Anilana Rakszawa, pokonując naszych zawodników bez straty seta. Fenomenalna dyspozycja w grze drużyny z Rakszawy przełożyła się na wynik w pierwszym secie. Goście praktycznie nie mylili się w bardzo mocnej i trudnej zagrywce, a ich blok i wyprowadzenie kontr było perfekcyjne w wariantach taktycznych i technicznych. Siatkarze KU AZS UR próbowali podjąć walkę w drugim i trzecim secie, jednak Anilana przewarzała w końcówkach, zachowując więcej tzw. siatkarsko "chłodnej głowy". Zawodnicy Rakszawy sprawili swoim kibicom bardzo miły prezent mikołajkowy.

Mecz pomiędzy KU AZS UR i TKF ITS Anilaną Rakszawą był ostanim meczem pierwszej rundy. Ostatni mecz w roku 2014 rozpoczął rundę rewanżową. Nasi zawodnicy rozpoczęli ją od meczu wyjazdowego do Głogowa. Wyjechaliśmy pełni nadziei, zmotywowani do poprawienia rezuletatu z pierszego meczu w którym polegliśmy u siebie 3:0. Niestety jednak nie udało się. Drużyna Głogowi postawiła bardzo trudne warunki na swoim terenie, stawiając na bardzo mocną zagrywkę, niesamowitą obronę i bardzo skuteczny kontratak. Mecz mógł się podobać kibicom ze względu na wiele akcji i walki na boisku. Jednak zawodnicy KU AZS UR znów nie mogli utrzymać koncentracji do końca setów i przegrywali je w końcówkach popełniając proste błędy.

KU AZS UR - TKF ITS Anilana Rakszawa 0:3 (13:25, 21:25, 20:25)
LKS Głogovia Głogów Młp. - KU AZS UR 3:0 (25:21, 25:23, 25:22)