► Sekcje sportowePiłka siatkowa mężczyznWydarzeniaAkademicy z Rzeszowa na szóstym miejscu

Akademicy z Rzeszowa na szóstym miejscu

12.08.2014 11:44

Szóste miejsce zdobyli zawodnicy AZS-u UR Rzeszów w EUGames 2014. W spotkaniu o piątą lokatę rzeszowianie ulegli nieznacznie Uniwersytetowi Belgradzkiemu 2:3, chociaż w meczu przegrywali już 0:2.

Spotkanie zaczęło się po myśli Serbów, którzy rozstrzygnęli premierową partię na swoją korzyść, wygrywając 25:22. Każdy następny set rozstrzygał się w końcówkach i przewaga nie była większa niż dwa oczka. Kiedy drugą partię również na swoją szalę przechylili serbscy zawodnicy podopieczni Wojciecha Bajorka wzięli się w garść i zaczęli odrabiać straty.

Trzecia i czwarta odsłona należała do AZS-u, a w tie-breaku rzeszowianie przy zmianie stron prowadzili 8:6. Niestety Uniwersytet z Belgradu zdołał wyrównać stan seta i w końcówce zachował więcej zimnej krwi. Triumf 16:14 zapewnił Serbom piątą lokatę w turnieju. AZS UR Rzeszów zajął tym samym szóste miejsce.

W finałowym spotkaniu AZS AGH Kraków uległa 0:3 Politechnice z Monachium. Niemcy obronili tytuł sprzed roku. Ostatnia z polskich drużyn, AZS Uniwersytet Warszawski, przegrał zaś 0:3 w spotkaniu o miejsce 7. z Uniwersytetem z Mainz i uplasował się na ósmej pozycji.

AZS UR Rzeszów - University of Belgrade 2:3 (22:25, 25:27, 28:26, 25:23, 14:16)

autor: Patryk Polek (źródło: inf. własna)