► Sekcje sportowePiłka ręczna mężczyznWydarzeniaSukces szczypiornistów na AMP w piłce ręcznej mężczyzn

Sukces szczypiornistów na AMP w piłce ręcznej mężczyzn

18.06.2017 23:31

Piłkarze ręczni AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego zdobyli srebrny medal w klasyfikacji generalnej oraz złoty w tzw. typach uniwersyteckich.  Drużyna podopiecznych Sebastiana Pelca (I trener) oraz Macieja Śliża (II trener) świetnie zaprezentowała się na Akademickich Mistrzostwach Polski w piłce ręcznej mężczyzn w Warszawie (9-12.06.2017).…ale od początku…
Studenci Uniwersytetu Rzeszowskiego po zajęciu drugiego miejsca w półfinale C rozgrywanego w Krakowie w dniach 30.04-3.05.2017, wywalczyli awans do Finałów Akademickich Mistrzostw Polski w Warszawie, gdzie spotkało się 16 najlepszych drużyn piłkarzy ręcznych w Polsce.
Drużyna AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas Akademickich Mistrzostw Polski zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, już w grupowych meczach odniosła 3 zwycięstwa: z AZS Szkołą Główną Handlową z Warszawy 34:24, z AZS Uniwersytetem Zielonogórskim 28:19 (drużyna z Zielonej Góry zajęła w klasyfikacji generalnej IV miejsce, mająca w składzie zawodników PGNiG Superligi Mężczyzn) oraz z gospodarzem imprezy, AZS Uniwersytetem Warszawskim 22:21. Po zajęciu I miejsca piłkarze ręczni AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego awansowali do ćwierćfinału, gdzie trafili na AZS AWF Wrocław (drużyna studentów w której w składzie byli zawodnicy Miedzi Legnica – I liga grupa B). Mecz ten zakończył się zwycięstwem rzeszowian 24:17. W ostatnim dniu rywalizacji drużyna szczypiornistów z Rzeszowa zagrała w półfinale z AZS PWSZ Tarnów, który okazał się czarnym koniem zawodów (w półfinale C awans z 5 miejsca) po rozegraniu meczów grupowych i eliminacji kolejnego przeciwnika szczypiorniści z Tarnowa znaleźli się w strefie medalowej. Mecz półfinałowy zakończył się pewnym zwycięstwem 33:26 akademików z Rzeszowa i po raz drugi w historii mieli okazję do zgarnięcia pełnej puli czyli zwycięstwa w całym turnieju. W meczu finałowym turnieju AZS UR Rzeszów zmierzył się z AZS Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy, niestety akademicy z Rzeszowa nie zdołali obronić tytułu z przed roku i przegrali 25:35.
Drużyna piłkarzy ręcznych AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego została Akademickim Wicemistrzem Polski oraz Akademickim Mistrzem Polski piłkarzy ręcznych wśród Uniwersytetów. Należy przypomnieć, iż nasza drużyna w roku akademickim 2015/2016 została Akademickim Mistrzem Polski, a tym samym w lipcu 2017 roku sekcja piłki ręcznej mężczyzn AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego będzie reprezentować uczelnię na Akademickich Mistrzostwach Europy w Antequerze (Hiszpania). AZS Uniwersytet Rzeszowski chciałby podziękować następującym klubom za współpracę: SPR Stal Mielec, MKS Piotrkowianin Piotrków Trybunalski, SRS Czuwaj Przemyśl, SPR PWSZ Tarnów oraz SPR Orzeł Przeworsk.
Skład drużyny AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego
Trener – Sebastian Pelc
II Trener – Maciej Śliż
Konrad Bajwoluk, Tomasz Biernat, Dawid Ciochoń, Olaf Górski, Jagiełło Rafał, Emilian Jewuła, Filip Koc, Gabriel Kozdroń, Mariusz Kucab, Tomasz Kulka, Krzysztof Kusal, Piotr Krępa, Rafał Krupa, Stanisław Makowiejew, Łukasz Orłowski Paweł Piątek, Mateusz Pieczonka, Paweł Puszkarski, Artur Waligóra.
Mecze grupowe:

AZS Uniwersytet Rzeszowski - AZS SGH Warszawa 34:24