► Baza letnia - SolinaSekcja żeglarskaWydarzeniaRejs stażowy - Czarnogóra 2018

Rejs stażowy - Czarnogóra 2018

23.10.2018 21:33

Już po raz drugi Sekcja Żeglarska KU AZS UR była organizatorem stażowego rejsu morskiego, który odbył się na wodach Czarnogórskich. Tym razem zaprosiliśmy do współpracy Morski Ośrodek Szkoleniowy w Kołobrzegu AM w Szczecinie. Naszym celem było szkolenie, zdobywanie doświadczeń żeglarskich, staż morski i oczywiście zacieśnianie relacji partnerskich między naszymi jednostkami. W rejsie udział wzięło 16 osób, w tym przedstawiciele Sekcji Żeglarskiej AZS UR i AM w Szczecinie w składzie z panią prorektor ds. nauczania AM dr inż. Agnieszką Deją i dyrektorem Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie- Koźlu Agnieszką Kossakowską. Żeglowaliśmy na dwóch jachtach Oceanis 45, które poprowadzili: opiekun Sekcji Żeglarskiej AZS UR mgr Paweł Skowroński i dyrektor Morskiego Ośrodka Szkoleniowego AM mgr inż. Artur Nahajowski.
Tygodniową morską przygoda rozpoczęliśmy w Kotorze, pięknie położonym mieście, otoczonym z trzech stron masywami górskimi: Lovćen, Vrmac i Dobrota. Zwiedzając Kotor przekonaliśmy się, że Zatoka Kotorska szczególnie malowniczo komponuje się na tle miasta z perspektywy murów obronnych, twierdzy i oczywiście morza. Naszymi miejscami postoju były: Kotor – Herceg Novi – Błękitna Grota – Lustica Bay – Bigova – Budva – Tivat – Perast – Kotor. Odwiedziliśmy wiele malowniczych miejsc, m.in. wkomponowaną w skały grotę, do której można wpłynąć, nowopowstałą, nie widniejącą jeszcze na mapach marinę w Lustica Bay w powstającym dopiero mieście, najlepszą restauracje z rybami i owcami morza na wybrzeżu w Bigovej, czy popularną wśród turystów urokliwą Budvę.
Nie zabrakło żeglarskiej pogody, szkolenia i chwili na relaks. Mamy nadzieję, na kolejne rejsy, szkolenia, wspólne inicjatywy na wodach śródlądowych i morskich, w jeszcze większym towarzystwie.

<  1 2 3 4 5   >

Newsletter
 
   Zapisz się do newslettera aby otrzymywać najnowsze informacje z życia klubu.
   (w przygotowaniu)

  
.

Dane teleadresowe

   Klub Uczelniany AZS UR
   Adres:     ul. Kasprowicza 1, Rzeszów 35-959
   Telefon:   +48 17 8721879
   E-mail:    azsur@interia.pl
   NIP:        813-12-30-785
   Regon:    690405834
   Konto:
   PBS Bank 72 8642 1126 2012 1142 5218 0001