► Baza letnia - SolinaSekcja żeglarskaWydarzeniaPlany Sekcji Żeglarskiej z AM na rok 2018

Plany Sekcji Żeglarskiej z AM na rok 2018

29.11.2017 15:57

Tradycją stała się już wizyta przedstawicieli AM w Szczecinie w naszych skromnych progach.
W dniach 17-18.11.2017 r. mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli AM ze Szczecina. Spotkanie dyrektora Morskiego Ośrodka Szkoleniowego w Kołobrzegu AM w Szczecinie Artura Nahajowskiego, prezesa KU AZS UR prof. Emiliana Zadarko oraz opiekuna Pawła Skowrońskiego i przedstawicieli Sekcji Żeglarskiej KU AZS UR  rozpoczęło się podsumowaniem ostatniego roku współpracy. Warto zaznaczyć , iż plan został zrealizowany w całości, zorganizowano szkolenie na symulatorze manewrowym (AM Kołobrzeg), szkolenia żeglarskie, rejs morski po wodach Bałtyku na s/y Karaweli 2. Odbyły się też regaty żeglarskie podczas Festiwalu Sportów Wodnych o Puchar Rektora AM (Polańczyk 2017). Podkreślono wagę spotkań, podczas których poruszana była problematyka szkoleń żeglarskich.  Wymianę doświadczeń i poznanie wzajemnych praktyk uznano za niezwykle cenne.
Omówiono plan współpracy na kolejny rok:
1.       Kontynuacja organizacji rejsów stażowo – szkoleniowych po wodach Bałtyku.
2.       Zaprezentowano galerie zdjęć z odbytego rejsu Sekcji Żeglarskiej AZS UR w Chorwacji, co zaowocowało projektem rejsów stażowo szkoleniowych dla studentów AM i UR na M. Adriatyckim w najbliższym sezonie.
3.       W ramach szkoleń z pływania regatowego udostępniony zostanie studentom AM jacht typu SHOT16 na jeziorze solińskim. W celu sprawdzenia umiejętności będą mogli wziąć udział w regatach.
4.       Start przedstawicieli KU AZS UR w regatach organizowanych przez AM w Szczecinie na jachcie typu SHOT 16.
5.       Kontynuacja regat o Puchar Rektora AM w Szczecinie podczas Festiwalu Sportów Wodnych w roku 2018.
6.       Wizyty studyjne, wymiana doświadczeń szkoleniowo – metodycznych, szkolenia kadry instruktorskiej.