► Baza letnia - SolinaSekcja żeglarskaWydarzeniaWizyta przedstawiciela Akademi Morskiej

Wizyta przedstawiciela Akademi Morskiej

30.11.2016 13:25

W ramach podpisanej umowy współpracy z Akademią Morską w Szczecinie, gościliśmy dyrektora Morskiego Ośrodka Szkoleniowego AM w Kołobrzegu. W spotkaniu uczestniczył kpt. jachtowy mgr Artur Nahajowski, prezes KU AZS UR dr hab. prof. UR Emilian Zadarko, opiekun Sekcji Żeglarskiej KU AZS UR mgr Paweł Skowroński oraz mgr Edyta Nizioł. Urozmaiceniem zjazdu były obchody największego święta podkarpackich żeglarzy – XX Dni Kultury Marynistycznej, podczas których oglądaliśmy na scenie Klang, Banana Boat, Atlantydę, Andrzeja Korynckiego i Dominikę Żukowską, Waldemara Mieczkowskiego czy Stare Dzwony.

Celem było uzgodnienie konkretów wzajemnej współpracy. Owocem czego będzie:

1. Wymiana doświadczeń instruktorskich poprzez warsztaty podnoszące kwalifikacje dla kadry szkoleniowej Sekcji Żeglarskiej KU AZS UR oraz MOS, które odbędą się w Kołobrzegu w najbliższym terminie, przy użyciu symulatora mostka nawigacyjnego.

2. Ścisła współpraca umożliwiająca wymianę kadry instruktorskiej w szkoleniu na patenty żeglarskie PZŻ, budowanie warunków do przeprowadzania egzaminów żeglarskich.

3. Bieg o puchar Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie podczas regat Edi Windsurfing CUP i Festiwalu Sportów Wodnych na Bazie Żeglarskiej w Polańczyku w 2017r.