► Baza letnia - SolinaSekcja żeglarskaWydarzeniaKU AZS z wizytą partnerską w Kołobrzegu

KU AZS z wizytą partnerską w Kołobrzegu

19.12.2016 14:28

Początkiem grudnia 2016 roku na zaproszenie Akademii Morskiej w Szczecinie odbyło się spotkanie partnerskie przedstawicieli  KU AZS UR z kadrą szkoleniową Morskiego Ośrodka Szkoleniowego w Kołobrzegu. W roli gospodarzy wystąpili instruktorzy i egzaminatorzy żeglarstwa w MOSK mgr inż. Artur Nahajowski, mgr inż. Maciej Wicik. W trakcie spotkania i owocnej dyskusji zostało omówionych wiele działań wynikających z umowy o współpracy:

- pomoc i uczestnictwo w najbliższych regatach EDI CUP oraz organizacja biegu o Puchar Rektora Akademii Morskiej w Szczecinie,
- udział „kołobrzeskich” egzaminatorów na egzaminach żeglarskich na Solinie organizowanych przez KU AZS UR, budowanie kadry egzaminacyjnej
- pomoc „rzeszowskich” instruktorów żeglarstwa w ramach zbliżających się praktyk żeglarskich dla studentów Akademii Morskiej w Szczecinie oraz pozostałych kursantów korzystających z oferty szkoleniowej ośrodka w Kołobrzegu,
- wspólne szkolenia dla obecnych i przyszłych instruktorów żeglarstwa z Rzeszowa, Kołobrzegu i Szczecina w siedzibie MOSK i w Bazie Żeglarskiej na Wyspie w Polańczyku.

Atrakcją spotkania w MOSK było zapoznanie instruktorów z KU AZS UR z bazą dydaktyczną, profesjonalnym sprzętem ratunkowym stosowanym we flocie handlowej i na jachtach jak również z wyposażeniem poligonu ćwiczeniowego (sprzęt do walki z ogniem, łódź ratownicza RIB oraz trenażer – komora termiczno-dymowa). Oczywiście nie obyło się bez sprawdzenia swoich umiejętności z manewrowania jachtem motorowym z wykorzystaniem symulatora manewrowego TRANSAS NTPro 5000. Instruktorzy KU ASZ UR manewrowali po wodach portu w Gdyni i na akwenie Kanału Sueskiego. Wnioski nasunęły się szybko – wykorzystując wyposażenie MOSK, potencjał Bazy na Wyspie, wspólną pasję i chęć szkolenia żeglarskiego na najwyższym poziomie od najbliższego sezonu MOSK i KU AZS UR będą działały wspólnie!
Wieczorem uczestnicy spotkania mieli okazję wysłuchać muzyki szantowej
na żywo w wykonaniu zespołu „Kaszaloty” z Koszalina.

<  1 2   >