► Akademickie MPPiłka siatkowa kobiet 2014WydarzeniaPółfinal AMP strefy C w piłce siatkowej kobiet - Podsumowanie II dnia

Półfinal AMP strefy C w piłce siatkowej kobiet - Podsumowanie II dnia

16.04.2014 04:06

W drugiej fazie turnieju osiem najlepszych zespołów podzielono na dwie grupy: E i F. W każdej z nich rywalizuje po cztery zespoły. Ich skład został ustalony na podstawie rywalizacji w I fazie grupowej.

grupa E

Do grupy E los przydzielił aż trzy uczelnie krakowskie. Można by rzec żartobliwie, że ekipy reprezentujące AWF, UJ i AGH miały okazję rozegrać "małe" mistrzosta Krakowa przy okazji naszych "ampów". Skład grupy uzupełniła drużyna gospodarzy mistrzostw - AZS Uniwersytet Rzeszowski.
Zawodniczki "uniwerka" awansowały  z zerowym dorobkiem punktowym (przegrana we wcześniejszej fazie z AWF). W obecnej sytuacji, już w pierwszym meczu II fazy turnieju musiały walczyć o "podtrzymanie nadziei" na awans do finału. Niestety dziewczyny przegrały tę walkę. Lepsza okazała się ekipa AGH (0:2). W "bratobójczym" pojedynku krakowskich ekip, ważne zwycięstwo nad drużyną Uniwersytetu Jagiellońskiego odniosła ekipa AGH Kraków (2:0).

AGH Kraków - Uniwersytet Rzeszowski 2:0 (25:21; 25:17)
AWF Kraków - Uniwersytet Jagielloński 2:1 (25:16; 19:25; 3:15)

Przed jutrzejszym, decydującym dniem mistrzostw na prowadzeniu  znajduje się AGH, która zaledwie stosunkiem setów wyprzedza uczelnię AWF. Jeżeli chodzi o pierwsze dwie lokaty w tej grupie, niemal wszystko jest już rozstrzygnięte. O awans do finału i meczu o 3. miejsce będzie bardzo trudno pozostałym dwóm ekipom.

grupa F

Jak "burza" przez kolejne etapy rywalizacji przemieszcza się drużyna PWSZ Krosno. Ekipa złożona głównie z siatkarek miejscowych Karpat (I liga) jest raczej poza zasięgiem dla pozostałych ekip. W grupie F lideruje z kompletem punktów. Tuż za podopiecznymi trenera Stanisławczyka plasują się zawodniczki PWSZ Tarnów. Studentki z Małopolski czują za plecami "oddech" Politechniki Rzeszowskiej (identyczna ilość punktów). Nie zmienia to jednak faktu, że są głównymi kandydatkami do awansu z drugiej lokaty. W ostatnim pojedynku podejmują Politechnikę Lubelską. Rzeszowianki mają o wiele trudniejsze zadanie. Na ich drodze stanie dziś PWSZ Krosno.

PWSZ Tarnów - Politechnika Rzeszowska 2:0 (25:10; 25:11)
PWSZ Krosno - Politechnika Lubelska 2:0 (25:20; 25:19)