► Akademickie MPKoszykówka kobiet 2014WydarzeniaPółfinał AMP strefy C w koszykówce kobiet: Znamy półfinalistki ! AZS UR nadal w grze o awans

Półfinał AMP strefy C w koszykówce kobiet: Znamy półfinalistki ! AZS UR nadal w grze o awans

27.04.2014 08:35

Drugiego dnia Półfinału AMP strefy C koszykówki kobiet dokończono rywalizację w fazie grupowej turnieju. Spośród dziesięciu drużyn uczestniczących w rozgrywkach, wyłonione zostały cztery zespoły, które powalczą o trzy lokaty premiowane wansem do finału AMP w Poznaniu. W niedzielę decydujące rozstrzygnięcia.

grupa A

Pierwszy sobotni mecz pomiedzy krakowskimi druzynami UE i AWF nieco rozjasnił sytuację w grupie. Zwycięstwo "Wuefistek" 73:27 praktycznie przekresliło szansę na awans UE (ostatni mecz z UMCS Lublin). Natomiast podopieczne trenera Andrzeja Włodarza umocniły swoją pozycję w tabeli. Zwycięski wynik UR z UJ w Krakowie (78:38) sprawił, że przedostatni pojedynek pomiędzy UR i AWF Kraków był decydujący w kontekście awansu z drugiego miejsca. Dziewczyny obu ekip wiedziały o co toczy się rywalizacja i nie zamierzały odpuszczać. Rzeszowianki po bardzo zacietym boju pokonały koszykarki z Krakowa 43:41, uzyskując tym samym awans do półfinału z drugiego miejsca.

Pierwszą lokatę w grupie wywalczyły zawodniczki UMCS Lublin. Mistrzynie woj. lubelskiego w pierwszym sobotnim meczu podejmowały UE Kraków. Krakowianki stawiały opór rywalkom jedynie do połowy pierwszej kwarty, kiedy to prowadziły z lubliniankami 8:6. W dalszej części pierwszej odsłony do głosu zaczęły dochodzić koszykarki UMCS. Dobre rozegranie Moniki Skrzecz oraz niezła skuteczność pod koszem Pauliny Antczak, dały prowadzenie drużynie Andrzeja Dubielisa 18:9. W drugiej kwarcie w ekipie UMcS pojawiła się Paulina Gozdur. Jak przystało na Pani kapitan, Paulina wprowadziła dużo "ożywienia" w grze ofensywnej, zanotowała również sporo przechwytów. Gra rywalek opierała się głównie na wysokich zawodniczkach podkoszowych - Anecie Kotnis i Magdalenie Bibrzyckiej. Nie wszystkie piłki docierały jednak do wysokich krakowianek, a kiedy już tam trafiały.. zawodziła skuteczność. W konsekwencji wynik na tablicy po II kwarcie: 34:18 dla UMCS.  W kolejnych kwartach krakowianki nie były w stanie stawić czoła rywalkom. Ataki UE świetnie powstrzymywały Grażyna Witkosz i Paulina Antczak, a nastepnie szybkimi podaniami uruchamiały Katarzynę Furdak, która skutecznie kończyła akcje. UMCS wygrał spotkanie z UE - 64:33.

grupa B

Pierwsze miejsce z kompletem zwyciestw wywalczyła Politechnika Krakowska. Koszykarki znad Wisły w sobotę pokonały w pierwszej kolejności Uniwersytet Medyczny w Lublinie 71:26, a nastepnie PWSZ Tarnów 53:29. Bardzo ważne zwycięstwo nad zawodniczkami UM w Lublinie osiągnęły koszykarki Krakowskiej Adamemii. Porażka Tarnowianek z Politechniką Krakowską dała awans z drugiego miejsca drużynie prowadzonej przez Marka Grzelaka.

Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego - Politechnika Lubelska  58:30

Politechnika Krakowska - Uniwersytet Medyczny w Lublinie   71:26

PWSZ Tarnów - Politechnika Lubelska   62:18

Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego - Uniwersytet Medyczny w Lublinie   44:41

Politechnika Krakowska - PWSZ Tarnów    53:29

awans do półfinału: Politechnika Krakowska, Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego

Pary półfinałowe

Niedziela, 27.04.2014 r.

UMCS Lublin - Krakowska Akademia im. A. Frycza Modrzewskiego (hala ROSiR, godz. 9:00)

Politechnika Krakowska - Uniwersytet Rzeszowski (hala ROSiR, godz. 10.40)